PDR Rehberlik

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK & REHBERLİK

“Her çocuk özeldir; özel ilgi ve eğitimi hak eder”

Kindergarten Academy College, öğrencilerinin kişilik yapısı, zihin yapısı, öğrenme yetenekleri, aile yapısı ve sosyalleşme becerilerini dikkate alan eğitim modeliyle, onların eğitim yolculuğunun her aşamasında, uzman psikolog ve pedagoglar eşliğinde analiz edilir ve ailelerinin de katılımı ile sürekli takip edilir.

HER ÖĞRENCİYİ YAKINDAN TANIMA

Öğrenciler çok yönlü modern rehberlik yöntemleri uygulanarak çeşitli testler, kişilik ve yetenek analizlerinden geçirilir. Öğrencilerin eğitim dünyasına sağlam bir başlangıç yapmaları hedeflenir.

KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM MODELİNİN UYGULANMASI

Kişisel özellikleri ve yetenekleri tanılanan öğrenciler Bütünsel Eğitim metodu ile sahip oldukları özelliklerini keşfedecekleri ve geliştirecekleri eğitim süreçlerine dahil edilirler.

AİLE BİLGİLENDİRİLMESİ ve RAPORLAMA

Okul başarısında ailelerin payı oldukça yüksektir. Kindergarten veli görüşmeleri, profesyonel raporlama ve takip sistemi ile ebeveynleri bu süreçte aktif olarak bilgilendirmekte ve bilinçlendirmektedir.

SÜREKLİ VE AKTİF TAKİP

Okul öncesi dönemde öğrencilerin analitik, bedensel, sosyal ve sanatsal anlamda gelişimlerinin sürekli takibi çok önemlidir. PDR bölümünün sürekli ve aktif takibi ile çocukların gelişimi sürekli takip edilir.

Copyright © 2022 Kindergarten Academy College Tüm Hakları Saklıdır.